A kísérőlevél tulajdonságai:
Fontos tudnod, hogy a motivációs, vagy másnéven kísérő levelet nem hosszú regényként kell megírnod, hanem elég, ha 10-15 mondatban összefoglalod a tartalmat, hiszen a hosszas részletezés visszatetszést kelthet az olvasóban. Tudod: "a kevesebb, olykor több"! A levél jellege legyen barátságos, és tartalmazzon korrekt információkat! A címzésnél figyelni kell, hogy a z illetőt- akinek a levelet címzed- a lehető legszemélyesebb formában szólítsd meg. A levélben a megpályázandó állásnak megfelelően írd le, hogy tulajdonképpen mire is pályázol!
A kísérőlevél, amit ugye az önéletrajz mellé csatolsz, az nem más mint az az ok, ami miatt az adott állásra jelentkezel. Beleírhatod a levélbe, hogy milyen formában értesültél az állásról, miért érdekel ez a munka, milyen célokat valósítanál meg a cégnél vagy éppen, hogy mi vonz abban a szakmában.
A motivációs levél tartalma:
Mivel az önéletrajzban előzőleg már említést tettél a végzettségedről, tanulmányaidról vagy tapasztalataidról, ezért ebben a levélben inkább a személyes dolgaiddal kapcsolatban írj! A motivációs levélben főként arra sarkalld a levél olvasóját -a pozitív tulajdonságiad részletezésével, hogy hívjon be téged egy állásinterjúra! Ez a néhány sor döntően befolyásolhatja későbbi karriered, mivel gyakran a HR-szakemberek ezt olvasssák el először, és csak azután az önéletrajzot.
Ahogy a HR-esek gondolják: A HR-szakemberek a személyes találkozó alkalmával ellenőrzik, hogy az önéletrajzban, illetve a CV-ben leírtak fedik-e egymást. Ezért figyelned kell arra, hogy csak valós adatokat adj meg, ne közölj többletinformációkat!
A leírtak alapján Te mit gondolsz, kinek és miért hasznos a motivációs levél? Írd meg bátran a véleményed!
További- önéletrajz, CV, karrier- tanácsok a PerfectJob portálon.
Utolsó kommentek